druhy masáží

Keltská masáž

Tato masáž je kombinací několika masážních technik. Začíná se použitím teplých lávových kamenů na prohřátí zad. Zároveň s tím přichází masáž rukou pomocí léčebné masáže SU­JOK. Poté nastává masáž zad s následným prohřátím lávovými kameny za použití aromatických olejů, které navozují pocit relaxace a celkového uvolnění. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci a tím i po masáži zad dokonale uvolní do hloubky a dodají potřebnou energii. Na konec této Keltské masáže, přichází masáž krku a šíje jemnější technikou. Tato Keltská masáž také nabízí možnost přizpůsobení se problémům souvisejícím s tělem a následným řešením např. podle techniky ­ Dornovy metody. To už jen záleží na přání a současném stavu klienta.

 

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je specifický typ masáže, kdy se používají nahřáté lávové kameny, které se přikládají na určitá místa na těle, prohřívají se a masírují.  Masáž stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, hluboce relaxuje a harmonizuje organismus, prohřívá celé tělo, napomáhá detoxikaci a také vyrovnává energii v těle. Dále posiluje imunitní systém, urychluje metabolismus a reguluje zadržování tekutin v těle. Tato masáž je velmi účinná i při bolestech pohybového aparátu. Blahodárně působí na unavené a bolestivé svaly, klouby, zádové svalstvo, potíže s páteří a přispívá k regeneraci těla po sportovní zátěži, taktéž dobře působí při nespavosti a bolestech hlavy. Teplo, minerály a energie vycházející z teplých kamenů společně se speciální masážní technikou, dokonale uvolňují tělo, mysl, zbavují stresu a napětí. Pro zvýšení efektu se používají aromatické oleje, které pocit relaxace a celkového uvolnění umocňují. Pocity, které umí navodit jen masáž lávovými kameny, zůstávají ještě několik hodin po jejím ukončení. Při pravidelných aplikacích i několik dní.

 

Masáž SU-JOK

Jedná se o léčebnou metodu, která se provádí na rukách a nohách. Princip metody spočívá ve stimulaci- masáží bodů na rukách, nohách, souvisejících s konkrétním orgánem, kostí, kloubem, páteří. Masáží lze odstranit bolesti akutní i chronické. Tato metoda je velmi jednoduchá, rychlá, účinná, bez léková, bez vedlejších účinku a je možné naučit se pomoci sám sobě při bolestech akutních i chronických. Lidské tělo je formou života, maličkým, velice dobře vyladěným vesmírem. Z tohoto důvodu má všechny potřebné funkce, aby mohlo udržet život a v přírodě existovat jako ucelená jednotka. To jsou slova korejského vědce, profesora Park Jae Woo, autora metody terapie SU-Jok. Název Su-jok (čti Su-džok) pochází z korejštiny, přičemž su znamená ruka (od prstů k zápěstí) a jok znamená noha (od prstů po kotníky). Jedná se o léčebnou metodu s vysokou účinností, bez použití chemických léčiv a kterou mohou používat lékaři i široká laická veřejnost. Při této metodě působíme na ruce a nohy. Na nich se nacházejí místa, která odpovídají všem orgánům a částem těla. Ruce a nohy jsou jako zvláštní řídící pulty, vytvořené proto, aby člověk mohl sám udržovat své zdraví. Na rukách a nohách se tedy nacházejí soustavy bodů a zón podobnosti ke všem orgánům a částem těla. Tělo a jeho systémy podobnosti na sebe neustále vzájemně působí. Při onemocnění se z nemocného orgánu vyšle signální vlna do všech bodů podobnosti a body se stávají bolestivými. Na bolestivé body můžeme působit tlakem, speciálními magnety, lepíme na ně stimulátory, barvíme je, působíme teplem a lékaři používají i malé jehličky. Stimulací příslušného bodu vzniká elektromagnetická léčivá vlna, která má harmonizační účinek na nemocný orgán. Léčebný princip spočívá v nastartování autoregulačního procesu, který má každý živý organismus v sobě zakódován. Tato terapie tedy nefunguje na základě „víra tvá tě uzdraví“, ale na bází akce-reakce.